Filtre las noticias por categorias:
Alo... Alo... Últimas noticias
Hipica- 8°. CONCURS NACIONAL DE SALTS D?OBSTALES 18/06/2011

GRAN AMBIENT EN LA PRIMERA JORNADA DEL  CIUTAT D?ALAIOR

Ahir divendres a les pistes hipiques d?es cos, va tenir lloc la primera jornada de la 8ª

edició del Concurs Nacional de Salts ? Ciutat d?Alaior organitzat pel Club Hípic

Alaior amb la col?laboració de l?Ajuntament d?Alaior i el Consell Insular de Menorca.

Cal resaltar en aquesta primera jornada el gran ambient viscut durant els transcurs

de les proves, on es van començar a les 18 hores i finalis?tzar passades les 01

hores de la matinada, degut a dues incid?ncies dels ginets, els quals van esser

transportats amb ambulància cap a l?hospital..

CATEGORIA 0?80 m

1ª Mar Pericas-Atila (Mallorca)

2ª Blanca Creus-Pepper (Mallorca)

3º Juan Manuel Jiménez-For Fantasy (Mallorca)

19 Genets entre els quals hi havia 7 menorquins.

La menorquina Jenifer Calet va quedar a 11 d?cimes del tercer classificat.

CATEGORIA 0?90 m

1º Pablo Julià-Llança (Mallorca)

2ª Agnes Busutil-East Point (CH.Alaior)

3º Nico Lligoña-Bangogh (CH.Alaior)

Els tres classificats sense cap punt de penalització.

CATEGORIA 1?00 m

1ª Clemmie Norton-Larino (CH.Alaior)

2ª Paola Ballester-Pais Yac (Mallorca)

3ª Tracy Mignati-Wic Wac (Mallorca)

16 cavalls a la categoría, dels quals 5 eran menorquins. Guanyadora de la prova

Clemmie Norton d?es CH.Alaior amb un recorregut de 10 obstacles amb un temps

de 53?82 segons.

CATEGORIA 1?10 m

Dues proves, una oberta i una oficial de la categoría infantil.

Prova oberta:

1ª Georgina Iraola-Umonia (Mallorca)

2ª Elena Nuñez-Noe de Touches (Mallorca)

3º Joan Barber-Gasparo (CH.Alaior)

Joan Barber del CH Alaior, 3r classificat de la prova oberta.

Judit Palliser del CH Alaior, recorregunt amb un temps de 66?79 segons (menys

temps que Joan Barber) però no es va classificar perque va tenir 4 punts de

penalització per caiguda d?una barra.

Prova oficial categoría infantil - 16 participants:

1ª Sara Sanchez-Lakystar (Mallorca)

2º Pelayo Goñalons-Sinclare (CH.Alaior)

2ª Tania Moody-Espumante (Mallorca)

2ª Ines Moncada-Rubi el Ajuar (Mallorca)

Pelayo Goñalons del CH.Alaior, primera vegada que concursava a la categoría

1?10. Segon classificat amb 4 punts juntament amb Tania Moody i Ines Moncada.

CATEGORIA 1?20 m

1º Diego Pons (CH.Alaior)

2º Jaime Martorell (Mallorca)

3º Cesar Riera (Mallorca)

Diego Pons del CH.Alaior, primer classificat amb zero punts de penalització. Molt

bon recorregut, 10 obstacles amb un temps de 63,13 segons.

CATEGORIA 1?30 m

1º Cesar Riera-La Belle d?Amour (Mallorca)

2ª Jannin Gonzalez-Kazam (Mallorca)

3º Jonatan Walpole-Carrington (Mallorca)

Sa prova consistia en pasar una primera fase amb 0 punts, el que penalitzava

durant aquesta fase acabava es recorregut a s?obstacle nº7.

Només dos participants van quedar fora de sa segona fase.

Inf. Organització

Govern de les Illes Balears Consell Insular de Menorca Ajuntament d'Alaior C.B.Jovent C.E.Alaior Club Tenis Alayor IGAMenorca

Calendario


Deporte Balear


Encuesta Nº 46

¿ Cual de los 3 se proclamara campeón de la liga 1ª Div.2013/14?
FC.Bacelona
Atco. Madrid
R.Madrid CF
alaioresportiu.com 2007 desarrollado por Binary